Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj informacje na temat tego, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, gdyż sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron zarządza

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako viagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym następuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje przeróżne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania kamagra